Nissan Forum ve Paylaşım Platformu-Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nissan Forum ve Paylaşım Platformu-Türkiye

Hoşgeldin ; Misafir

Giriş yap

Şifremi unuttum

www.nissanim.yetkin-forum.com
Site İstatistikleri
 Hoşgeldin;

Toplam
0 Mesajın Var.

Üyelik Tarihin:

Son Ziyaretiniz:

5922 Gündür yayındayız
824 Konumuz var
2027 Mesaj gönderildi
925 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz :
https://nissanim.yetkin-forum.com/u925

Nissanci.coM Anket

EN BEĞENDİĞİNİZ NİSSAN MODELİ HANGİSİ?

Sonuçları Gör

Nissanci.CoM
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Opera
Netscape
ile test edilmiştir
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Nissanci.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı
primerama bişeyler oldu...!
Sizden Başka
Bu forumu gezen kullanıcılar: Yok
Bu konuyu Paylaş?veya Seçenek Göster!
Gözle

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1yennni primerama bişeyler oldu...! 10/1/2011, 06:34

mustafaAYDIN

mustafaAYDIN

Nissancı.coM'da
USTA SÜRÜCÜ

USTA SÜRÜCÜ
1 ay önce 97 model 1.6 gx primera aldım ve nazar değmesin diye çok uğraştım ama olmadı Sad iki hafta önce atiker tüp taktırdım ve geçen haftasonu ankaradan izmire sorunsuz gittim.ancak dönüşte izmirden çıkmak üzereyken ibre 130 olunca hiçbir titremesi sesi olmayan arabamın ilk kez titrediğini hissettim az da olsa.alttan bişeyler zorlanıyor gibi hissettim ama devam edince geçtiğini gördüm ve hatta kendi kendime abarttığımı düşündüm. ertesi gün de sorunsuz bir şekilde kullandım arabamı ama salı günü bi arkadaşım arabayı istedi benden ve 2 gün araba onda kaldı. arabayı geri aldığımda 100 le giderken fren yapınca arabanın ve özellikle direksiyonun titrediğini hissettim zaten hissedilmeyecek gibi de değil sağlam bir titreme bu. dahası vitesi 1,2 ve geri atarken çoğu zaman çok zorlanıyorum artık ve arabam kalkarken o kadar sarsılıyor ki 1 hafta önceki haliyle aralarında 10 yaş var gibi sanki..ayrıca kullanırken de sürekli bir zorlanma ve titreme var altta.dün servise gittim ve fren disklerinin eğilmiş olmasının çok muhtemel olduğunu ve sesin ve titremenin baskı balata ve egsoz sacından olabileceğini söyledi. arabay ilk aldığımda bir abi kavramanın çok yukarda olduğunu ve baskının bitmş olabileceğini söylemişti ki bence de yukardaydı ama serviste bunun iyi birşey olduğunu ve sorun olmdığını söylemişti bi arkadaş sadece arabayı çalıştırıp 15 saniye debriyaj gaz yaparak Neutral kendisi ilk arabam olduğu için hiçbir yorum yapamıyorum ve sizlerden değerli yardım ve tavvsiyelerinizi bekliyorum.
titreme ve zorlanma nın muhtemel nedenlerini ve konuyla ilgili nelere dikkat etmem gerektiğini, ve varsa Ankara'da güvenilir bir ustası olan arkadaşın yönlendirmesini, ayrıca parça için uygun fiyat sağlayabilecek bir adres yada telefon olursa çok sevinirim. herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

atilagokdemir

atilagokdemir

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
merhaba değerli arkadaşlar
aracınızdaki giderken meydana gelen titreme tüp takıldıktan sonra olduysa ona göre hareket etmek lazım.
ancak 100 km hızla giderken frene basınca direksiyon titremesinin genelde fren disklerinin eğilmesinden kaynaklandığı düşünülür.
ben daha öncede başka konularda yazdım.
geçen yaz aynı problemden dolayı antalya nissan servisine gittim.
disk kalınlığı kurtardığı için torna yaptılar.
balatalar da bitik olmadığı için balataları zımparaladılar.
20 liradan 2 disk tornası 40 tl , işçilik falan 60-70 tl gibi bir para vermiştim.
ancak değişim olsaydı ön disklerin çiftine 340 tl, balatalara da 140 tl demişlerdi.
tabi değiştirmedik.
debriyaj baskı balatası ile ilgili bir sorun varsa ve değişimi gerekiyorsa piyasada "valeo" ve orjinal baskı balatası olan "luk" marka debriyaj baskı balataları var.
valeo'yu aşağı yukarı 160, luk'u 350 gibi bir rakama alabilirsiniz.
tabi bunun değişimi de ustasına göre 100-200 arası tutar.
internette www.parcatreni.com adlı bir site var.
ben oradan parça temin ettim.
isterseniz oraya da bakabilirsiniz.

mustafaAYDIN

mustafaAYDIN

Nissancı.coM'da
USTA SÜRÜCÜ

USTA SÜRÜCÜ
evet hocam ben konuyla ilgili olabilecek sitedeki bütün yazıları okudum ve sizin başınıza geleni de okumuştumm hatırlıyorum siz şu çok parası olan zengin abisiniz cheers tüpten sonra değil hocam ya arkadaşa verdikten sonra bu hale geldi. ama sanırsam baskı balata yada fren diskleri öyle iki günde bozulacak şeyler değiller,bugün bi arkadaşda rotbalans ayarı yaptır dedi Shocked yardımınız için çok teşekkür ederim hocam tanıdık ve iyi bir usta bulmaya çalışıyorum şuan ankarada...

konyahooligans

konyahooligans

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
sayın üyemiz siz aracı getirin ben 15 dk içinde hem balataları hem baskı balatayı bitireyim Smile aracınızın rot boşlarındada sıkıntı olabilir hani derler ya ustalar görmek lazım Smile neyi göreceklerse

mustafaAYDIN

mustafaAYDIN

Nissancı.coM'da
USTA SÜRÜCÜ

USTA SÜRÜCÜ
teşekkürler hocam ilginizden ötürü Very Happy sanayiye götürdüm iyiki de götürmüşüm serviste (BAYKOÇLAR YETKİLİ SERVİSİ) kesin değişmesi lazım bu disklerin dedi arabayı kullanırken servisçi ama sanayide 30 liraya saolsun balatacı abi fren disklerini tornaladı ve kalınlığınında kesinlikle kurtardığını söyledi. ayrıca ön motor kulağının içindeki demir de kırılmış onu değiştireceğim ama bulamadım burda, internetten sipariş edicem heralde. siz ankaradmısınız hocam?

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Motor takozunu sipariş ederken dikkat edin hep karıştırıyorlar. www.parcatreni.com'da aracın bütün motor ve şanzuman takozları uygun fiyata mevcut.

konyahooligans

konyahooligans

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
tekrar geçmiş olsun

mustafaAYDIN

mustafaAYDIN

Nissancı.coM'da
USTA SÜRÜCÜ

USTA SÜRÜCÜ
yardımlarınız için çok teşekkür ederim. umarım sizlerin başına böyle şeyler gelmez tavsiyeleriniz için gerçekten çok teşekkürler.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]