Nissan Forum ve Paylaşım Platformu-Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nissan Forum ve Paylaşım Platformu-Türkiye

Hoşgeldin ; Misafir

Giriş yap

Şifremi unuttum

www.nissanim.yetkin-forum.com
Site İstatistikleri
 Hoşgeldin;

Toplam
0 Mesajın Var.

Üyelik Tarihin:

Son Ziyaretiniz:

5922 Gündür yayındayız
824 Konumuz var
2027 Mesaj gönderildi
925 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz :
https://nissanim.yetkin-forum.com/u925

Nissanci.coM Anket

EN BEĞENDİĞİNİZ NİSSAN MODELİ HANGİSİ?

Sonuçları Gör

Nissanci.CoM
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Opera
Netscape
ile test edilmiştir
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Nissanci.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı
ALT TAKIM
Sizden Başka
Bu forumu gezen kullanıcılar: Yok
Bu konuyu Paylaş?veya Seçenek Göster!
Gözle

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1ALT TAKIM  Empty ALT TAKIM 29/10/2010, 23:47

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Değerli dostlar

Bu hafta başımdan geçen bir olayı anlatayım size. Aracın ön takımından anlamsız bir ses geliyordu. Dün trabzon' da iyi bilinen bir rot-balans servisine aracı götürdüm altına girdi baktı;

Usta : Abi bunların amortisör bilyaları gitmiş bunlar çok ses yapar sorunun kaynağı bu.

Ben : Ustam, başka bir sorun yok dimi rotlar, rot başları, amortisörler, Z rotlar falan.... Eminsin dimi

Usta : Eminim senelerdir biz bu işi yapıyoruz. Sorun amortisör bilyasından.

Tamam dedik gittik bir ustanın yanına, dedik sök değiştir. adam söktü bilyaları değişti. tam 6 saat sürdü bu işlem. Bana 6 saat ve 150 TL patladı.
Sonuç ise tam bir hüsran ses aynen devam ediyor.

Bugün o ustanın yanına yine gittim, sorunun aynen devam ettiğini söylediğimde bilmi edasıyla yattı yine arabanın altına.

Usta : Abi bunun rot başları, amortisör takozları değişecek.

Ben : O an kan beynime çıktı. Rot başlarını ve amortisörü arabadan söküp usta denilen moron'a monte etmemek için kendimi zor tuttum.

Arkadaşlar diyeceğim bu ustalara denen cahil ve sahtekar adamlara dikkat edin. Aklıma göre bir usta bulamadım gitti ya... Deneme yanılma yolu ile adamların ellerinde oyuncak olup gidiyoruz. Bundan sonra bunların lafına itibar edip iş yapmayacağım.

Yarın aracın askı rotlarına bakacağız inşallah sorun orda çıkarda raahatlarım.

2ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 30/10/2010, 05:30

babako

babako

Nissancı.coM'da
WEBMASTER

WEBMASTER
geçmiş olsun adminim. banada yapmışlardı benzerini ama ben taktıklarını söktürp para mara vermemiştim.İnşşallah sorunun yarın hallolur. Tekrar Geçmiş Olsun!

3ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 30/10/2010, 14:46

konyahooligans

konyahooligans

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Smile bu türkiyenin her yerinde aynı abi resmi servis bu yönden biraz daha kaliteli. Önüne gelen ustayım diye kesiliyor. alakası yok yüzde 50 si kasaptan farkı yok geçmiş olsun

4ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 1/11/2010, 01:19

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Dün gittik yine sanayiye. Usta denen şarlatan, Askı rotunu söktü denedik olmadı. Ses rot başından geliyor, Rot başı değişecek ses kesilir dedi bu seferde. Bende deneme yanılma yolu ile parça değişmekten bıktım yapacaksan yap yapmayacaksan elleme dedim. Sonra son kez deneme turu attık sorun amortisörde çıktı. Ama koskoca trabzonda servis dahil amatisör bulamadık sipariş ettim gelecek. Ama bu kez bende sorunun amatisörde olduğuna eminim. Kafamın takıldığı ben bu amatisörleri 7 ay önce değiştirmiştim. Bugünde koltuğun sırt ayar kolu boşa dönmeye başladı üstüne tuz biber oldu. Arabayı yakacaktım valla zor sakinleştim. En iyisi satıp sıfır arabaya binmek gibi geliyor Smile

5ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 1/11/2010, 14:12

ottoboy

ottoboy

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
ya bu ustaların hepsimi bööle. adama bi şikayetten gidiosun değiştirmediği kalmıyo hala şikayet devam edio. en kıl olduğum durumda arıza aynen duruyo olmasına karşın pişkin pişkin para istemeleri yokmu deli ediyo adamı. ama kabahat bizim bunlarla kavga etmek lazım bunlarla uğraşmak lazım. işini yapamadıysa para pul vermemek lazım. kimse ses çıkartmayınca aynı olaya devam ediyolar. hadi sanayide ustalar böylede bazen yetkili servislerde böyle saçma sapan davranabiliyorlar

6ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 1/11/2010, 17:26

konyahooligans

konyahooligans

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
abi sen arabayı sat Smile söyle imkanın varsa sıfır ayarında bi araba al. valla zor bi durum benimde başıma bazen geliyor böyle olaylar.

7ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 2/11/2010, 05:42

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Burası konya gibi olsa arabayı çoktan satıp sıfırlamıştım. Trabzonda toplasan 10 tane primera çıkmaz. Burası doğan ve şahinciler memleketi. 9.000 Tl doğan alırlar 10.000 TL masraf yaparlar. 500 desibel sesle saatte 80 km'yi gecemezler, arabaları 5.2 cherokee ile aynı yakıtı yakar. Sonra gelir senin japon harikası arabana laf eder beğenmezler. Kültür farklı. Burada doğanın-şahinin-peugeot partner veya citroen berlingo sahibiysen en kral arabaya sen biniyorsundur.

8ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 2/11/2010, 15:32

ottoboy

ottoboy

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
evet otarafta bi arkadaşım var oda aynı şeyleri söylüyodu. şahin parasına ful donanımlı araba verirsin beyenmezler diodu

9ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 2/11/2010, 18:21

konyahooligans

konyahooligans

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Smile SATALIM ABİ inşallah bi müşterisin bulursak okuturuz Smile

10ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 2/11/2010, 22:55

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Güzel haberlerini bekliyorum o zaman. alt takımıda sıfırladık. Alana binmesi kaldı Smile

11ALT TAKIM  Empty Geri: ALT TAKIM 8/1/2011, 07:26

mehbarut

mehbarut

Nissancı.coM'da
USTA SÜRÜCÜ

USTA SÜRÜCÜ
arkadaşlar aman sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyip yiyor, birilerinin tecrübe ettiği şeyleri tekrar deneyerek tecrube etmek akıl işi değil. siz siz olun aracınızı anlamayan kapı arkası tamircilere elletmeyin. 98 primera binicisiyim. oldu bir iş yolda radyatörüm patladı, yapacak birşey yok çalışan arac arıza yapacak dedim. silindir kapak contasını yaktım, sonra çok ısrarla bir tamirci olduğunu iddia eden adama aracı söktürdük. büyük hata!!!!
arac 15 günde çıktı. çıktı ama birde bana sorun arabada iananılmaz bir keyifsizlik. duman atma falan 3 defa kontrol için geri götürdüm. kavga gürültü sonuç yok. en son verilen cevap bizim yapacağımız başka bişey kalmadı. sonra mı? 75KM sonra arac yatak sardı. maliyet 5.050TL. özel serviste. sinir stres asabiyet. mecbur yaptrıdık. siz sizolun aracınızı her adama elletmeyin. Başıma gelen olay Marmariste yaşanmiştır. buralara yolu düşen sanayide işi olan olursa kesinlikle forumdan yazışalım. sonra müdahale ettirelim.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]