Nissan Forum ve Paylaşım Platformu-Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nissan Forum ve Paylaşım Platformu-Türkiye

Hoşgeldin ; Misafir

Giriş yap

Şifremi unuttum

www.nissanim.yetkin-forum.com
Site İstatistikleri
 Hoşgeldin;

Toplam
0 Mesajın Var.

Üyelik Tarihin:

Son Ziyaretiniz:

5921 Gündür yayındayız
824 Konumuz var
2027 Mesaj gönderildi
925 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz :
https://nissanim.yetkin-forum.com/u925

Nissanci.coM Anket

EN BEĞENDİĞİNİZ NİSSAN MODELİ HANGİSİ?

Sonuçları Gör

Nissanci.CoM
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Opera
Netscape
ile test edilmiştir
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Nissanci.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Nissanda Geri Çağırıyor.
Sizden Başka
Bu forumu gezen kullanıcılar: Yok
Bu konuyu Paylaş?veya Seçenek Göster!
Gözle

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Nissanda Geri Çağırıyor. Empty Nissanda Geri Çağırıyor. 29/10/2010, 16:59

konyahooligans

konyahooligans

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Japon otomobil üreticisi Nissan, ABD, Japonya, Avrupa ve Asya'da üretilen, çok satılan modelleri March ve Micra'nın da dahil olduğu 2,1 milyon adet otomobili geri çağırıyor.
Nissan'dan yapılan açıklamaya göre, geri çağırmalar, 2003 ile 2006 yılları arasında üretilen March, Cube ve Note modellerin yanı sıra Tiida sedan, Titan pikap ve Infiniti QX56 gibi çok sayıda modeli kapsıyor.

Söz konusu otomobillerin, ateşleme sistemindeki sorunun motorun durmasına neden olma riski taşıması nedeniyle geri çağrıldığı belirtildi. Sorunla ilgili herhangi bir kaza rapor edilmedi.

Nissan Sözcüsü Mitsuru Yonekawa, nadir durumlarda, motorun durduğunu ve çalıştırılamadığını kaydetti.

Geri çağrılan araçların yaklaşık 835 bini Japonya'da, 762 bini Kuzey Amerika'da, 354 bini Avrupa'da ve 194 bini de Çin ve Tayvan'da üretildi.

Şirket, soruna yol açan parçaları ücretsiz değiştirecek.

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Olan yine sigortacılara oldu. Bunların parası hep sigorta şirketlerinden çıkıyor.

konyahooligans

konyahooligans

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
RETROSOSYONER demiş ki:Olan yine sigortacılara oldu. Bunların parası hep sigorta şirketlerinden çıkıyor.

bunu tam anlayalamdım abi bu nasıl oluyor.

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Sigorta şirketleri bu tip otomotiv üreticilerine ürün sorumluluk sigortası yapıyor. Otomotiv üreticisinin ürettiği otomobilde üretim hatasından kaynaklanan bir sorun varsa, ve araçlar geri çağırılıyorsa, burada çağrılan araçla için yapılacak bütün masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Bu olayı dışardan herkes çok kaliteli marka, bak araçları toplatıp düzeltiyor ve para almadan bu işi yapıyor diye yorumlayabilir. Ancak bu ürün geri çağırmanın bedeli sigorta şirketi tarafından karşılanmasaydı. Ne nissan'nın nede başka bir otomotiv üreticisinin kılı bile kıpırdamazdı.

konyahooligans

konyahooligans

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Smile öğrendiğim iyi oldu abi Smile tşk

ottoboy

ottoboy

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
arıza konusu tek modelde olmaması enteresan bi durum. böyle çok modelde araç toplatmak mütiş maliyetlere sebep olur gerçekten.

reklamın iyisi kötü muhabbeti vardır ya. bu araç toplatma olayı reklamın kötü cinsinden bence. arızayı üretirken bulamış demekki kalite kontrol testleri zayıf kalmış. sonradan arızalı diye geri çağırıyosun.

toyota bu işi kriz zamanı yaptığında aslında araçlarda bi problem olmadan bilinçli olarak toplatarak kendine prestij yaptığı söylenmişti ve sonrasında satışlarını artırdığı gözlenmişti. bu da böyle bi stratejimidir bilinmez.

sigorta şirketlerine gelince, onlara bişi olmaz onlar yaş tahtaya basmaz. bugüne kadar üretilen milyonlarca araçta bu tür işlemle sigorta şirketi kullanılmadığında nasıl paraları cebe attılarsa arada böyle bişiler çıktığında da o paralardan kullanacak biraz diimi. hep cebe olmasın arada onlardan da para çıksın. zaten zarar etseler piyasada hiç sigorta şirketi olmazdı

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Örnek verecek olursak sevgili ottoboy. Aldığım prim 200.000 USD ödediğim para 20.000.000 USD. Cebe giren para nerde. Trafik sigortan 150 Tl ödediğim hasar 17.500 TL hani nerde para. Kasko poliçen 800 TL ödediğim hasar 40.000 TL.... Uzaktan davulun sesi hoş geliyor. Smile

ottoboy

ottoboy

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
ozaman sigortacılar çok hayır sever demekki Smile hayrına böyle bir hizmet verdiklerinden dolayı kendilerine nekadar şükretsek azdır.

senelerce kasko ödedim aracımın başınada bişey gelmedi Allah a şükür. ve benim gibi etrafımda sadece tanıdığım 15-20 kişi sayarım. ve tanımadığım binlercesi sadece eskişehirde vardır. vede aracını satıp sonra başka araç alamayan kaskosu kapanan binler.. bunların paraları neoluyo dersiniz Smile onlar adına fakirlere mi dağıtılıyo.

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Riskini satıyorsun. Risk gerçekleşirse paranı alırsın gerçekleşmezse şirkette kalır. Sigorta yaptıran herkes hasar yapıp parasını alsaydı bugün trafik poliçesini 5.000 TL'ye kaskoyu aracın yarı fiyatına yaptırırdın. Sigortacılara böyle acımasızca yaklaşmayın biz karagün dostuyuz ( Sigortasını yaptırana ). Velhasıl kelam sigorta iyidir sigortayız arabaya binmeyin sigortasız yaşamayın arkadaşlar. Smile

babako

babako

Nissancı.coM'da
WEBMASTER

WEBMASTER
2007 de birisi büyük iki kaza geçirdim. Aracımı YAPI KREDİ SİGORTA'dan kasko yaptırmıştım, birinci kazada 5.600 YTL hasar çıkmıştı. 3 ay içerisinde kavga dövüş hallettik işi. Ama ilk kazamdaki experle kavgam çok ilginçtir. Servis bana aracımın aksının komple değişmesi gerektiğini söyledi, eksper ise bir sıkıntı yok tornada düzeltirir taktırırız demişti. İkinci kazamda ise 70-90 km arası hızla giderken aracım sağa sola savrularak yoldan çıktı. Sonrası yol kenarındaki kayalıklara çarparak durabildim. Jandarma, sağlık ocagı vs. gidip geldik raporlarım tamamlandı bir şekilde.
ARADAN TAM 7 AY GEÇTİKTEN SONRA KASKO TARAFIMA SADECE 8 BİN YTL para ödedi. Aracımı 15.950 YTL üzerinden kasko yapan YAPIKREDİ SİGORTA bana sadece 8 bin ytl ödedi.
Bende onları mahkemeye verceğim söyledim ve bana verdikleri cevap "istediğiniz kadar verin hangi bir avukatımızla uğraşacaksınız"oldu.
bende madem aracı pertt ettiniz ilk kazada pert etseydiniz ya diye çıkıştım. Kritelerimiz değişti yanıtını aldım.
O yüzden kasko şirketleriyle şuan için uzaktan bile ilgilenmiyorum...
Ve bütün dostlarıma sakın ha sakın YAPIKREDİYE bulaşmayın diyorum.

ottoboy

ottoboy

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
demekki sigortacılar dışında bu durumdan çokda memnun kişiler yok Smile

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Üstad

Bir sigortacı olarak böyle durumları duymak beni oldukça üzüyor. Biz de kendimizi paralıyoruz sigortalıların hasarlarını en kısa zamanda ödeyelim diye. Şirketten şirkete fark ediyor işte.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]