Nissan Forum ve Paylaşım Platformu-Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nissan Forum ve Paylaşım Platformu-Türkiye

Hoşgeldin ; Misafir

Giriş yap

Şifremi unuttum

www.nissanim.yetkin-forum.com
Site İstatistikleri
 Hoşgeldin;

Toplam
0 Mesajın Var.

Üyelik Tarihin:

Son Ziyaretiniz:

5922 Gündür yayındayız
824 Konumuz var
2027 Mesaj gönderildi
925 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz :
https://nissanim.yetkin-forum.com/u925

Nissanci.coM Anket

EN BEĞENDİĞİNİZ NİSSAN MODELİ HANGİSİ?

Sonuçları Gör

Nissanci.CoM
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Opera
Netscape
ile test edilmiştir
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Nissanci.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı
HAVALANDIRMADAN GELEN SES...
Sizden Başka
Bu forumu gezen kullanıcılar: Yok
Bu konuyu Paylaş?veya Seçenek Göster!
Gözle

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1HAVALANDIRMADAN GELEN SES... Empty HAVALANDIRMADAN GELEN SES... 2/10/2010, 19:03

turanamac

turanamac

Nissancı.coM'da
PİLOT

PİLOT

slmlar..yepyeni bir sorunla karşınızdayım : ) bir süredir sağ havalandırma peteğinden düz yolda bile ince ve sürekli tıkırtı sesi alıyorum..olası sebepleri benimle paylaşırsanız sevinirim..

saygılar..

2HAVALANDIRMADAN GELEN SES... Empty ... 3/10/2010, 21:07

atilagokdemir

atilagokdemir

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
selamlar
hocam bizim buralarda bu tür durumlarda , biraz espriyle karışık , oralara bir yere para sıkışmış derler.
masraf edeceksin diye.
bu ses, hava üfürürken mi geliyor?

babako

babako

Nissancı.coM'da
WEBMASTER

WEBMASTER
Normal seyir halindeyken geliyorsa zamanla aşınmadan ve tozlanmadan kaynaklanıyor olabilir. Rahatsız edici olmakla birlikte bir sorun yaratacağını düşünmüyorum, zamanla kulak alışıyor. Geçmiş olsun.

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Bencede para sıkışmış oraya. Klepeler tam olarak kapanmıyor olabilir. Kendinize güveniyorsanız söküp kontrol edin. Yok ben sökersem elimde kalır diyorsanız oto elektirikçileri sıkışan parayla birlikte sorunu alacaktır.

turanamac

turanamac

Nissancı.coM'da
PİLOT

PİLOT
tekrar slmlar..hava üfürürken mi geliyor sorusuna vereceğim cevap hayır..normal sürüşte geliyor..bu sıralar bir de gıcır gıcır ( yatak gıcırtısı gibi ) ses almaya başladım..bu ise havalandırmalardan değil aracın ön kısmından geliyor gibi ..özellikle hafif engebelerde..ben
amortisör mü diye düşünüyorum..para çok yere sıkışmış vallahi Smile

babako

babako

Nissancı.coM'da
WEBMASTER

WEBMASTER
Hocam para sıkışmış tabiri sanayii deki ustaların tabiridir. Önce siz bulmaya çalışın sesin nereden geldiğini bu şikayetlerle sanayii ye giderseniz işte o zaman sıkışan paraları ustalar toplamaya başlar... Geçmiş olsun.

RETROSOSYONER

RETROSOSYONER

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
Gıcırtılar BRAKETLER'den ( Ön üst salıncak) geliyor. Çözümü ya yenisini almak yada braket içindeki burçları değiştirmek. Peki değiştirdiğinizde uzun zaman gidermi hayır gitmez. Nissanın kronik sorunu bu lanet braketler sizi arabadan soğutur. Tümsekten geçersiniz araç gıçırdar. Çukura düşersiniz ön takımın dağıldığını sanarsınız.

Fiyatları;

orjinal 720 TL

Yan sanayi : 60-200 TL arası

İçindeki burçları değiştiriseniz burcun tanesi :15-20 TL

İşçilik :50-80 TL

Geçmiş olsun

turanamac

turanamac

Nissancı.coM'da
PİLOT

PİLOT

çok teşekkürler..sanırım gıcırtı tahmininiz doğru..ee gülü seven dikenine katlanır .. ne yapalım : )

ottoboy

ottoboy

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
gıcırtıyı iyi bir rot balanscı bulur keşfini yapar 10-20tl para alır. eğer hayati bişey değilse teyibin sesini biraz daha açık ses kesilecektir Smile

turanamac

turanamac

Nissancı.coM'da
PİLOT

PİLOT
şu an için kullandığım yöntem dediğin gibi müzik : ) allahtan ses sistemi sağlam : )

babako

babako

Nissancı.coM'da
WEBMASTER

WEBMASTER
Admin arkadaşa katıldığımı bildiririm.: ) Güzel ve orjinal bir yöntem.

ottoboy

ottoboy

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
tamam ses sistemide sağlamsa güzel Smile tıkırtıdan eser kalmaz Smile

turanamac

turanamac

Nissancı.coM'da
PİLOT

PİLOT
bende saplantı oldu..müziğin altından bile duyuyorum meret sesi : ) ama direneceğim.ustaya gösterir ve sorunu öğrenirsem buradan paylaşırım..

saygılar...

babako

babako

Nissancı.coM'da
WEBMASTER

WEBMASTER
Bizde sabırla bekliyoruz hocam...

seagod33

seagod33

Nissancı.coM'da
PİLOT

PİLOT
arkadasım öncelikle gecmiş olsun. bndede 2004 almera hb war. aynı sorunlarla bnde 2 ay önce ugrastım. bnde 4 amartisör ve z-rod lar bitmişti.öncelikle onları degiştirdim. braketin 3 burcunu tornacıda tornalattım.aracımın normal bakımlarını yaptırmıs oldum. fakat senin karsılaşmış olduğun ses bndede hala devam ediyordu. ustaya durumu tekrar anlattım ses gitmedi dedim. gelen ses kaportadan geliyor dedi ve motor kaputunun titreşimini önleyen (tam ismini bilmiyorum) 2 tane küçük lastigi sıktı ve ses sorunum halloldu. tavsiyem ilk önce o lastikleri biraz sık (kaputun az bişey zor kapanması gerekiyor.) geçmezse ustaya götür derim tekrar gecmiş olsun... Smile

ottoboy

ottoboy

Nissancı.coM'da
KAPTAN PİLOT

KAPTAN PİLOT
evet çözüm belkide sende de budur. bir ses insanı uzman eder Smile

seagod33

seagod33

Nissancı.coM'da
PİLOT

PİLOT
sevgili arkadasım aracının ses sorunu halloldumu eger hallolduysa neler yaptıgını bızlerle paylasırsan sevınırız.. Smile

turanamac

turanamac

Nissancı.coM'da
PİLOT

PİLOT

kusura bakmayın..yazamadım ..vallahi benim tembellikten olsa gerek..gitmedim ustaya..araca binenler amortisör diyor ısrarla..ama benarkadaşın "braket" yorumuna katılıyorum..şebnem frah dinlemeye başladım..: )) bir şey duymuyorum şu sıralar..

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]